Izložba “Tišine mora” autora Borisa Dragojevića biće otvorena u JU Muzej i galerija Tivat 23. jula 2023. godine.

Boris Dragojević rođen je 3. jula 1956. na Cetinju. Osnovnu školu pohađao je na Cetinju, Zagrebu i Beogradu. Završio je srednju školu za dizajn – odsjek grafika u Beogradu, kao i Višu pedagošku školu – likovni smjer. Fakultet likovnih umjetnosti završio je 1983. u Beogradu, u klasi prof. Mirjane Mihać, kod koje 1986. završava i postdiplomske studije na odsjeku slikarstva. Član je ULUS-a i slobodan umjetnik od 1984. godine. Do sada je imao 30 samostalnih izložbi slika, i učestvovao na 10 svjetskih bijenala akvarela. Zastupljen u više međunarodnih monografija iz oblasti fantastike i figurativne umjetnosti.

Izložbu će sa početkom u 21 sat otvoriti predsjednik Opštine Tivat, Željko Komnenović, dok će se prisutnima ispred JU Muzej i galerija Tivat obratiti direktorica Danijela Đukić i autor.