Slikar i književnik Zoran Mujbegović je pored geografskog pojma Krtoli uveo i poetski pojam „Krtoljsko more“, kao svojevrsni putokaz za značaj i kulturu ove veoma zanimljive oblasti Opštine Tivat.
Upravo te vrijednosti biće predstavljene javnosti večeras u 20 časova na Trgu Magnolija u Tivtu. Krtoljani Vasko Momčilović, nautički inženjer, Zoran Mujbegovič, akademski slikar, Jovan Brinić, potpredsjednik Opštine Tivat, učestvovaće u razgovoru koji će moderirati Danijela Đukić, direktorica JU Muzej i Galerija Tivat. Najbolji krtoljski restorani predstaviće se posjetiocima događaja mogućnošću besplatne degustacije hrane zasnovane na autohtonim receptima sa plodovima mora. Krtoljski đaci talentovani za dramsku umjetnost, koje je pripremila nastavnica Biljana Kecojević, čitaće odlomke iz Mujbegovićevog romana „Liber de Belilla“.
Događaj „Cucina de Krtoli“ organizuju zajedničkim snagama Turistička organizacija Opštine Tivat, MZ Krtoli, Udruženje „Šta hoćeš“ iz Beograda i JU Muzej i Galerija Tivat, uz nesebičnu podršku Centra za kulturu Tivat.