Potporučnik Vuk Rogošić, lgt. Alviz Rossi, kadeti i kadetkinje sa školskog broda italijanske Ratne mornarice ITS Palinuro upoznali su se sa razvojem Tivta, postavkama pomorskog, etnografskog i umjetničkog karaktera tokom obilaska „Muzej i galerija“ Tivat.

U Đardinu muzeja gosti su imali priliku da pogledaju fotografije i film o Bokeljskoj mornarici i š/b „Jadran“ i da se upoznaju sa nastankom, ali i ukusom Dobrotske torte koja je zaštićeno nematerijalno kulturno dobro.

Događaj su uveličale članice KUD „Boka“ koje su u tradicionalnoj nošnji i uz priganice i fruštule dočekale goste.

Kadet I klase Luca Barbera u ime komandanta Franćeska Merkonea i direktorica „Muzej i galerija“ Tivat Danijela Đukić razmjenili su poklone.