U okviru restospektivne izložbe “Pozornica snova” akademskog slikara Zorana Mujbegovića JU Muzej i galerija Tivat u saradnji sa Udruženjem Šta hoćeš, Turističkom organizacijom Tivta, MZ Krtoli i nesebičnoj pomoći Centra za kulturu Tivat.

Na promociji knjige govorili su nautički inženjer Vasko Momčilović,  potpredsjednik Opštine Tivat Jovan Brinić, Ivan Starčević iz Matice Boke i akademski slikar Zoran Mujbegović, govorili su o krtoljskom jeziku, ambijentalnim cjelinama, kuhinji, raštanu, rakiji maginjači, običajima, arhitekturi, imenima.

Moderator je bila Danijela Đukić, direktorica JU Muzej i Galerija Tivat a krtoljski đaci koje je pripremila nastavnica Biljana Kecojević, Staša Stanjević, Stefan Stanjević, Nikolina Radovič, Andrijana Radović i Dušan Tripinović čitali su odlomke iz Mujbegovićevog romana „Liber de Belilla“. Najbolji krtoljski restorani predstavili su se hranom spremljenom po autohtonim receptima sa plodovima mora.